• faq
  1. Co zajímá zadavatele?

   1. Proč využít právě Logoweb.cz?

    Logoweb.cz vám umožní rychle a za rozumné peníze získat profesionální logo pro vaši společnost, podnikání nebo třeba kapelu. Zadání poptávky po novém logu je jednoduché a zvládnete jej, i pokud s grafikou nemáte žádné zkušenosti. Náš webový formulář vás celým procesem zadávání poptávky provede krok za krokem a srozumitelně. Není se čeho bát.

   2. Jak Logoweb.cz funguje?

    Pomocí jednoduchého a srozumitelného webového formuláře na našich stránkách vytvoříte poptávku, kam zadáte, jak si vaše logo představujete. Zadání se zobrazí na našem webu a během krátké doby obdržíte od našich registrovaných designérů návrhy na vaše nové logo. Počet návrhů závisí tom, kolik jste ochotni za logo zaplatit, obvykle to jsou desítky. Obecně platí, že čím vyšší odměnu nabídnete, tím více různých návrhů dostanete.

   3. Kolik mě bude logo stát?

    Ideální cena za vaší poptávku činí 4 000 Kč, kdy se vám pro vaše rozhodování sejde mnoho desítek návrhú. Minimální částka, kterou designérúm múžete za logo nabídnout, je 1 500 Kč maximální není omezena. Kolik nabídnete je však zcela na vás. Z částky, kterou zvolíte, připadne Logowebu.cz 15 % z ceny bez DPH jako odměna za zprostředkování. Uvedené ceny u zakázek jsou včetně DPH.

   4. Co se stane pokud si z návrhů nevyberu?

    Pokud si z návrhů našich designérů nevyberete, garantujeme vám vrácení vašich peněz po odečtení poplatku 15% za zprostředkování služby. V případě, že vám Logoweb.cz nebude schopen nabídnout k výběru více jak 7 návrhů, vrátíme dokonce peníze komplet.

   5. Kdy dostanu návrhy?

    Nejkratší doba, po kterou můžete logo poptávat, je 24 hodin, nicméně první návrhy většinou přicházejí již za několik hodin po zadání. Ideální doba pro získání nejlepších návrhů je asi jeden týden.

  2. Co zajímá designéry?

   1. Kolik si mohu na Logowebu.cz vydělat?

    To samozřejmě záleží na tom, jak jste dobří. Logoweb.cz dává slušnou šanci na úspěch i začínajícím designérúm, kteří ještě nenabrali tolik zkušeností a referencí. A konkrétní částky? Pokud si zadavatel vybere váš návrh, získáte 81% z ceny zakázky bez DPH. Zadavatel může totiž za logo nabídnout nejméně 1 500 Kč, z čehož je 15 % provize pro Logoweb.cz za zprostředkování zakázky a 4 % poplatek za transakci s využitím platební brány PayPal či GoPay. Horní hranice toho, kolik si můžete na Logowebu.cz vydělat, není nijak omezena. Tak s chutí do toho!

   2. V jaké formě mám nahrávat své návrhy?

    Soutěže na Logowebu.cz musí být fér pro všechny, a proto musí mít i návrhy designérů stejnou formu. Součástí návrhu, který nahráváte do soutěže, je jen jedno logo. Nikoliv více různých návrhů variant log či jejich ukázky v podobě hlavičkových papírů a vizitek. Jako příklad vám může posloužit náhled do naší galerie. Na základě zpětné vazby od našich designerů připravujeme nové možnosti prezentace vašich log. Jakmile bude vše připravené, pošleme zaregistrovaným designérům zprávu (ještě nejste zaregistrovaní? Zaregistrujte se hned).

   3. V jakém formátu mám návrh zaslat?

    Návrhy posílejte ve vektorovém formátu eps. Pokud si zadavatel vybere váš návrh, připravte se na to, že vás může požádat o dodatečné zaslání loga v jiných formátech (např. ai, pdf, jpg, png) nebo v dalších barevných variantách jako negativní varianta, monochromatická (černobílá) varianta, stupně šedi apod.

   4. Za jak dlouho se dozvím, zda jsem vyhrál?

    Každá soutěž má předem stanovenou a neměnnou délku, kdy mohou designéři přidávat své návrhy. Najdete ji vždy na detailu poptávky. Po ukončení soutěže má zadavatel 7 dní na její vyhodnocení.

   5. Vyhrál jsem. Kdy mi vyplatíte odměnu?

    Odměnu vyplácíme do 7 dnů od vyhlášení výsledků. Snažíme se však být co nejrychlejší a tak ji většinou vyplácíme hned druhý den po vyhlášení. Pokud uběhlo 7 a více dní a vaše odměna vám stále nepřišla, napište nám na info@logoweb.cz.

   6. Jak evidovat práci zprostředkovanou na Logowebu.cz?

    Designérovi je za jeho práci vystavena faktura za strany Logowebu.cz. Souhlas o tomto kroku nám dává registrací na Logowebu.cz. V průběhu registrace musí designer vybrat, zda je či není plátce DPH (v případě, že ano, potřebujeme znát i DIČ). Detailní informace naleznete v Obchodních podmínkách, v sekci 1. A.